Když mi táta poprvé půjčil svoji Flexaretu a já jsem s ním pak v temné komoře s napětím pozoroval, co vylézá z mých prvních fotografií, stala se pro mě fotografie láskou na první pohled. Od tátovy černobílé Flexarety a později Praktiky s barevným kinofilmem propašované z NDR jsem se postupně profotil až do doby digitální. A jelikož jsem IŤ-ák, digitál mě ohromil ještě silněji. Bylo mi jasné, že TOTO je konečně to ONO! 
Ve svém nadšení jsem k digitální revoluci ve fotografii nepatrně přispěl vytvořením internetového serveru digilaby.cz, který mapoval všechna místa, kde jste si mohli nechat vytisknout digitální fotografie. Pořádali jsme tehdy i testy kvality digilabů. V dnešní době, kdy fotky posíláme do fotolabu již z tepla domova, ztratily digilaby.cz na významu. Ale pro mě to byla cenná zkušenost a ještě hlubší ponor do nitra digitální fotografie.
Po většinu mého fotografického života jsem se věnoval hlavně reportážní a krajinářské fotografii. Rád objevuji nové země a kultury, a to už mi nikdo neodpáře. Na stránce Cesty postupně doplňuji vybrané obrázky z mých občasných výprav.  
Kromě toho se někdy nachomýtnu i k focení veřejných akcí. Na stránce Akce si můžete najít svoji fotku a buď si ji stáhnout ve webové kvalitě a nebo si u mě vyžádat originál.
Co mě však baví nejvíc, je focení lidí. A nezastírám, že především krásného něžného pohlaví. Od potrétů přes fashion, glamour / boudoir až po styl akt / nude.  Mám štěstí, že mám skvělou manželku, která mi umožňuje focení jiných žen. Je také mojí první modelkou a často při focení asistuje. 
Přestože fotím s většími či menšími přestávkami už přes 30 let, nejsem profesionál. To mi dává maximální svobodu. V posledních letech se focení věnuji intenzivně. Investuji do fotografického vybavení i vzdělání. Pravidelně se účastním fotografických workshopů, např. Roberta Vana a dalších osobností ve Fotoinstitutu, nebo jedinečných workshopů Kamila Rodingera se zaměřením na glamour a akt. 
Své fotografie publikuji rovněž na 500px Instagramu a občas i na Facebooku.  
Díky za každý like a folow! 
👍📸🙂
Back to Top